18.05.2023

Bakliyatta Kelebeklenme

 Tüketicilerin, pirinç ve bakliyat kategorisinde yaşadığı en büyük sorunlardan biri olarak ürünlerin kelebeklenmesi karşımıza çıkıyor. Bu durum, sağlıklı ve güvenli gıda tüketimine engel olurken özellikle sıcak ve nemli havalarda daha büyük bir problem haline gelebiliyor. Bu konudaki şikayetler en çok “Ürünlerde kelebeklenmeyi önlemek için ambalajından çıkarıp cam kavanozlara koymayı deniyorum. Hatta içerisine sarımsak, tuz ya da defne yaprağı koyuyorum. Yazın buzdolabında saklamak durumunda kalıyorum” şeklinde karşımıza çıkıyor. Tüketicilerimizin ürettiği alternatif çözüm yolları ise uzun vadede etkili bir sonuç sağlamıyor. Gıda endüstrisinde kelebeklenmeyi önleyen kimyasal içerikli bir çok prosedür mevcut. Ancak bu prosedürlerin içerdiği kimyasallarında ürünlerin içerisinde kalıntı bırakma riski, bilinen bir gerçek.


Pirinç ve Bakliyatta Kelebeklenme


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ambalajlamadan Tüketicinin Beklentisi

Hasata olarak üretimimizde kelebeklenme ve böceklenme sorununun önüne geçmek ve ürünlerimizin tazeliğini korumak için etkili ve doğal bir yöntem olan “Kontrollü Atmosfer Teknolojisi”ni kullanıyoruz. Kontrollü Atmosfer Teknolojisi sayesinde, oksijen oranı düzenlenmiş şartlarda paketleme yaparak hem kelebeklenmeyi önlüyoruz hem de özenle ürettiğimiz Hasata ürünlerinin tüketim anına kadar tazeliğini, lezzetini ve doğallığını korumasını sağlıyoruz. Kavanoza aktarma, buzdolabında saklama, tuz, sarımsak, defne yaprağı ekleme gibi farklı koruma yöntemlerine ihtiyaç bırakmayan bu teknoloji, ürün paketlerimiz doğru koşullarda saklandığı takdirde kelebeklenme sorununa en etkili çözümü sunuyor.


Kontrollü Atmosfer Teknolojisi, güveye henüz gözle görülmeyen yumurta aşamasında müdahale ederek, bakliyatta larva oluşmasının ve güvelenmenin engellenmesi prensibine dayanıyor. Güvenin oluşumu için gerekli oksijen azaltılıp, yerine atmosferde de bulunan azot ve karbondioksit gazları veriliyor. Bu teknoloji, uygun saklama koşullarına riayet edildiğinde, böceklenmeye karşı %99 garanti sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.