31.05.2023

Antik Tahıllar

Tahılların kökeni, yaklaşık 10.000 yıl önce, tarih öncesi toplulukların avcı-toplayıcılıktan çiftçiliğe geçiş yapmaya başladığı Neolitik Devrim'e kadar uzanır. Türkiye'nin güneydoğusunu da içine alan Bereketli Hilal olarak adlandırılan bölgede yerleşik düzene geçiş, tarım kültürü ve buğday tarımı birlikte başlamıştır. Buğday dünyada insanlığın gıda ihtiyacının karşılanması açısından büyük öneme sahiptir.
 
Antik Tahıllar
 

Bulgur: Antik Tahıllardan Bir Lezzet

Bulgur ise kaynatıldıktan sonra kurutulan ve kabuğu soyulan buğdayın çekilerek çeşitli boylara getirilmiş hâlidir. Yani insanoğlu buğdayı da ön pişirmeden geçirip bulgur yaparak kolay pişirilebilir hâle getirmiştir. Hasata ürün ailesinde yer alan Kadim® Pilavlık ve Köftelik Bulgur kökeni 4.000 yıl öncesine dayanan antik tahıl Horasan Buğdayı’ndan üretilmekte ve geçmişten gelen lezzeti paketlerinde tüketicisiyle buluşturmaktadır.

Horasan Buğdayı’nın altın renkli taneleri, modern buğdayın üç katı büyüklüğü ile ön plana çıkar. Kendine özgü lezzeti ve yüksek protein oranı ile tanınır. Tahılın zengin altın rengi yüksek düzeyde karotenoidlere sahip olmasından gelir. Besleyici yapısı, tatlı fındık-tereyağı tadı ve sert dokusu ile orjinalini koruyan eski bir tahıldır. Mükemmel bir protein, lif ve vitamin kaynağıdır. Aynı zamanda selenyum dahil birçok mineral de yüksektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.